Ukryte wady kanalizacji

Instalacja wodno-kanalizacyjna w domu jednorodzinnym może mieć już parę ładnych lat. Jeśli wykonana jest z solidnych, nowoczesnych materiałów posłuży domownikom bezawaryjnie przez dekady. Ale co, gdy pomimo braku widocznych oznak uszkodzenia, coś jednak działa nie tak? Warto wtedy zgłosić się do profesjonalisty.

Czyszczenie kanalizacji

Specjaliści zalecają, by w takich sytuacjach, profilaktycznie zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne. Fachowcy, w razie potrzeby udrożnią kanały. Wykorzystują do tego dwie metody: mechaniczną lub najnowocześniejszą- ciśnieniową. Okazać się może, że przyczyna awarii tkwi w nieprawidłowej szczelności rur.

Nieszczelne rury-jak sprawdzić

Najlepszym sposobem na przeprowadzenie testu, jest zastosowanie kamery interwencyjnej. Każde, specjalistyczne pogotowie kanalizacyjne (w tym https://ofma.pl/oferta/pogotowie-kanalizacyjne/ ) je posiada. Wprowadzenie takiej technologii pozwoli naocznie sprawdzić, czy kanały są drożne. Pracownik wprowadza do kanału przewód, zakończony kamerę. Na ekranie wyświetlacza można krok po kroku sprawdzić każdy metr instalacji. Gdy napotka opór, wówczas wykonuje się profilaktyczne czyszczenie kanalizacji z zalegających nieczystości. Pod wysokim ciśnieniem wtłaczana jest woda, która działającą siłą spowoduje pozbycie się nieczystości ze ścianek rur.

 

You may also like...