Meble ogrodowe: Jak stworzyć przytulne i funkcjonalne miejsce na relaks na świeżym powietrzu

Paradoksalnie, coraz więcej ludzi decyduje się na meble ogrodowe tylko po to, by na nie zaglądać z okna lub z balkonu. W czasie pandemii wiele osób przebywa w swoich domach dosyć intensywnie, a choćby pójście na balkon czy którąś z części ogrodu może być dla wielu jedyną sposobnością odetchnięcia na świeżym powietrzu. Wiele osób potrzebuje jednak pewnej przestrzeni, by móc choć przez chwilę oderwać się od rzeczywistości – szczególnie w momencie, kiedy życie toczy się w czterech ścianach, a wyjście na spacer wydaje się zbyt ryzykowne. Meble ogrodowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o miłym, relaksującym miejscu na świeżym powietrzu – nie tylko w czasie wakacji, ale także w czasie kwarantanny czy mocnego chłodu.

1. Wybierz meble, które Ci odpowiadają
Nie ma jednej idealnej opcji dla każdego – każdy lubi coś innego, a wybierając meble ogrodowe warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy będzie się czuł w nich dobrze. To sama kwestia formalności i gustu – jednym pasować będą klasyczne, metalowe meble ogrodowe, innym z kolei drewniane krzesła i stół.

1. Zadbaj o estetykę
Niektórzy wolą rustykalne, porośnięte bluszczem krzesła ogrodowe, inni z kolei stawiają na prostotę, czy nawet nowoczesność. Wszystko zależy od tego, jaką wizję dla swojego ogródka mamy w głowie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak estetyka – warto zwrócić uwagę na to, czy meble dobrze się komponują ze sobą, a także z wyglądem ogrodu lub balkonu. Niekiedy drobna zmiana, na przykład nowe poduszki czy dekoracyjne dodatki, może poprawić estetykę całej przestrzeni.

1. Znajdź właściwe rozmiary
Choć parę krzeseł i mały stoliczek wydają się być idealne dla niewielkiego balkoniku, jest to jednak zbyt mało miejsca, by móc spędzać tam wieczory w gronie rodziny i przyjaciół. Podobnie, zbyt obszerne, obsypywane poduszkami meble ogrodowe będą zbyt zajmujące i rzucające się w oczy na małym tarasie. Ważne jest, by znaleźć odpowiedni rozmiar, który nie ograniczy dostępnej przestrzeni, a jednocześnie będzie odpowiedni dla liczby osób, które chcą w niej przebywać.

1. Zwróć uwagę na wygodę
Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne. Przecież nie chodzi o to, by po krótkiej chwili siedzenia poczuć ból pleców czy kręgosłupa. Warto więc wybierać meble, które mają grubo wypchaną tapicerkę, podłokietniki czy poduszki.

1. Wybierz meble, które będą funkcjonalne
W wieczory, kiedy temperatura opada, warto być przygotowanym na to, że może być zimno. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy meble ogrodowe będą tak funkcjonalne, że umożliwią organizowanie kawałka ogniska czy przysłonki, dzięki czemu nie będzie trzeba wyganiać ze swojego relaksu wraz z pierwszym zimnym wiatrem.

Meble ogrodowe powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Nie ma jednego idealnego wyboru dla każdego – możemy je wybrać takie, jakie pasują nam i odpowiadają naszym potrzebom. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich dobór, by udało się stworzyć komfortowe i przytulne miejsce na relaks, gdzie można odpocząć w gronie najbliższych lub w samotności.

You may also like...