Styl glamour w wystroju wnętrz: Luksus i wyrafinowanie w domu

Styl glamour w wystroju wnętrz: Luksus i wyrafinowanie w domu

Styl glamour to pojęcie, które kojarzy się z luksusem, elegancją i prestiżem. Występuje nie tylko w modzie i filmie, ale także w aranżacji wnętrz. Warto zwrócić uwagę na to, czym charakteryzuje się ten styl i jak go wdrożyć w swoim domu.

1. Czym jest styl glamour?
Styl glamour to połączenie klasyki z elementami nowoczesności. Wyróżnia się eleganckimi i lśniącymi detalami oraz bogatymi materiałami, takimi jak welur, aksamit, złoto czy porcelana. W takim wystroju nie może zabraknąć dużej ilości luster, kryształowych żyrandoli i dekoracji z kamieni szlachetnych.

1. Kolorystyka w stylu glamour
Najczęściej stosowanymi kolorami w aranżacjach glamour są odcienie srebra, złota, ale też głębokie odcienie czerwieni, fioletu i granatu. Do tych kolorów warto dobrać dodatki w kolorze czarnym lub bieli, aby uzyskać pełen efekt.

– Do wykorzystanych kolorów w stylu glamour należą:
o srebro i złoto
o głębokie odcienie czerwieni, fioletu i granatu
o czarny i biel

1. Materiały w stylu glamour
W aranżacjach glamour królują materiały bogate i ekskluzywne. Najczęściej wykorzystuje się welur, aksamit, jedwab, skórę naturalną i sztuczną, a także brokat, koronki oraz tkaniny o ciekawych fakturach. Szczególnie ważna jest dbałość o jakość i wykończenie tkanin oraz wykonanie mebli.

– Najczęściej wykorzystywane materiały w stylu glamour to:
o welur i aksamit
o skóra naturalna i sztuczna
o brokat i koronki
o tkaniny o ciekawych fakturach

1. Meble w stylu glamour
Meble w stylu glamour powinny być przede wszystkim wygodne, ale także luksusowe i dekoracyjne. Charakteryzują się one zazwyczaj okrągłymi kształtami i miękkimi, zaokrąglonymi liniami. Warto zadbać o mnogość poduszek na sofach i fotelach oraz jedwabne poszewki na poduszkach.

– Meble w stylu glamour powinny być:
o wygodne
o luksusowe i dekoracyjne
o mieć okrągłe kształty i zaokrąglone linie
o mieć mnogość poduszek na sofach i fotelach oraz jedwabne poszewki

1. Oświetlenie w stylu glamour
Odpowiednie oświetlenie jest nieodłącznym elementem stylu glamour. Krystaliczne żyrandole, lampy w kształcie kuli albo stożków to tylko niektóre z propozycji. Ważne, aby oświetlenie nie tylko pełniło swoją funkcję praktyczną, ale także wpisywało się w całościowy styl pomieszczenia.

– Najczęściej wykorzystywane elementy oświetleniowe to:
o krystaliczne żyrandole
o lampy w kształcie kuli albo stożków
o oświetlenie wpisujące się w całość stylu pomieszczenia

Styl glamour to wyjątkowy i elegancki styl, który dodaje pomieszczeniu prestiżu i wyrafinowania. Luksusowe materiały, okrągłe kształty i odpowiednio dobrane oświetlenie to tylko niektóre z elementów, które warto wziąć pod uwagę. Dzięki temu stylowi wnętrza nabiorą zupełnie nowego wyglądu i wyjątkowej atmosfery.

You may also like...