Meble z recyklingu: Kreatywne przekształcenie starych przedmiotów

Meble z recyklingu – Kreatywność stawia się na równi z ekologią

Stare, dość pospolite meble dają się wspaniale odnowić, reinterpretować czy przekształcić na zupełnie nowy, zaskakujący sposób. Takie meble są o wiele bardziej unikatowe, wyrabiają indywidualny charakter mieszkańcom pomieszczenia i oczywiście kosztują mniej niż ich fabrycznie nowe odpowiedniki. Jednak poszlaki, że warto rozważyć odważny i ekologiczny wybór wokół domowej aranżacji pokoju to dopiero początek.

Rzeczywistość naszego świata wcale nie przypomina raju na ziemi. Otaczają nas tłumy śmieci w każdej postaci i kolorze, na każdym skwerze i rzeczce. Mimo, że z roku na rok rosna akcje i kampanie na rzecz ochrony naszej planety, globalnego ocieplenia i wyciągania z dna oceanów wyjątkowych ekosystemów, to jednak niektóre dostają się do nasze świadomości wyjątkowo rzadko. Bardzo ważne, by już dziś codziennie mówić i przede wszystkim działać w duchu zasady “Reduce-Reuse-Recycle”.

Recykling jako forma dbałości o środowisko skłania nas do przemyślenia, czy każdy mebel musi być nowy? Czy jesteśmy w stanie zrezygnować z wygody i skierować swój odbiór na innowacyjne rozwiązania z recyklingu? Rzeczywiście, jeśli zaczniemy wykorzystywać kreatywność i pozytywnie zamieniać zbędne relikty w coś nowego, będziemy mieć okazję nie tylko zdobyć nowy mebel, ale też rytm życia, będziemy też przyczyniać się do czystszego środowiska.

Recyklingowe meble – od wózków zakupowych do bibliotek

1. Kunsztowne osiągnięcia od zwykłych drewnianych desek.

Jeśli nie istnieje namacalna różnica pomiędzy kupieniem nowych mebli a mądrej odsprzedaży używanych, to warto wierzyć, że recyklingowa meblowa moda powstaje właśnie z naszej potrzeby. Meble z palet, ze starych kabli czy z drewnianych skrzynek to tylko kilka przykładów na nowe spojrzenie na stare dłuta. Najczęściej firmy tworzą unikalną, indywidualną kooperację pomiędzy klientem, a projektantem. Nie powstają w ten sposób jedynie nowoczesne foteliki, ale w pełni funkcjonalnie odnowione kanapy, łóżka z drzewa, biurka i biblioteczki.

1. Kreacje z zakupowych wózków.

Tak na pierwszy rzut oka, skąd wytrzasnąć znizano wyblakłych, zniszczonych zakupowych wózków sklepowych? Brzmi to tylko jak kolejne zwariowanie z rękodziełem, ale w końcu to właśnie o nie chodzi w tworzeniu mebli z przedmiotów, które wcale nie miałyby już szansy wyjść z magazynów. Wymyślić co niemiara, uszyć zmywalne, ozdobne pokrowce i już mamy modelowe fotele, ławki, łóżka i taborety.

1. W mgnieniu oka od kosza do przestronnej szafy.

Skuteczne przeprojektowanie meblościanki, która do tej pory zajmowała niewiele więcej niż iskierka w pomieszczeniu, może stać się niesamowicie twórczym zabiegiem. Wystarczy otworzyć oczy na potencjał starych skrzynek, beczek, a nawet pianin. Wszystko da się przerobić na półki, komody czy szafy, które będą tylko łuna w prawdziwym mengaże użytkowym i estetycznym.

1. Od nowych materiałów pod ręką do nowoczesnych mebli.

Kupowanie nowych, drogich materiałów do poczynienia nowych mebli wcale nie jest konieczne. Nie musimy inwestować w luksusowy dąb, klon czy kasztan, by zrobić wyjątkową ławkę, fotele, łóżko czy stolik kawowy sprzed listwy podłogowej. W sklepach z używanymi materiałami budowlanymi można dostać fantazyjne, przyciągające uwagę płytki ceramiczne, materiały szklane, marmurowe, kamienne, drewniane i betonowe. Efekty z pewnością będą zachwycające.

1. Sztuka recyklingu mebli – apetyczne wnętrze.

Tworzenie unikalnych, recyklingowych mebli to nieodparte wezwanie do wykorzystania swej skłonności do dekoracji, kreowania kreatywnych rozwiązań i ekosurfingu. Projektowanie przez mieszkańców pomieszczeń jest coraz bardziej modne i staje się coraz bardziej popularne. Urządzając dom wokół niebanalnych, a jednocześnie troskliwych projektów, można stworzyć naprawdę piękną, niebanalną, apetyczną przestrzeń.

You may also like...