Jak wykorzystać płytę OSB?

Bez wątpienia płyty OSB to jedne z najpopularniejszych materiałów, które możemy spotkać we współczesnej budowlance. Trudno jest się temu dziwić, ponieważ płyty OSB to niezwykle szerokie spektrum zastosowań oraz możliwości. Dodatkowo, tego rodzaju materiał jest stosunkowo tani, a przede wszystkim łatwo dostępny. Na dobrej jakości płytę OSB nie trzeba czekać tygodniami. Wystarczy wejść na stronę internetową i zamówić bądź wybrać się na zakupy do najbliższego sklepu budowlanego – z pewnością odpowiednia płyta będzie już na miejscu. Zastanawiasz się jak wykorzystać płyty OSB i do czego mogą się przydać? Jeśli tak, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jak wykorzystać płyty OSB oraz jaka jest ich charakterystyka.

Tradycyjna płyta osb to niezwykle pomocny materiał podczas budowania, wykańczania wnętrza, a czasami przydaje się nawet podczas tworzenia mebli bądź dodatków i zabawek do domu. Z niedrogiej płyty, nawet bez dużej ilości umiejętności jesteśmy w stanie wybudować coś naprawdę imponującego.

Czym jest płyta OSB?

Płyta OSB to materiał wykonany z długich wiórów sosnowych bądź świerkowych, które są klejone w całość przy pomocy żywicy syntetycznej. Całość prasuje się pod wysokim ciśnieniem.

Jakie są rodzaje płyt OSB dostępne na rynku?

Na rynku znajdziemy płyty: jedno- lub wielowarstwowe, zagęszczone pyłem drzewnym o powierzchni gładkiej lub porowatej, o podwyższonych parametrach, przez co stają się odporne na wodę, ogień czy grzyby – najpopularniejszą taką płytą jest płyta OSB3. Płyty również dzielą się na OSB1, OSB2, OSB3 i OSB4, które można stosować w nieco trudniejszych warunkach niż tradycyjne płyty.

Płyty OSB do zabudowy?

Płyty OSB można wykorzystać podczas budowy domu. Mogą tworzyć ściany, poszycie bądź podłogi. To szerokie spektrum zastosowań.

A może meble z płyty OSB?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to niezbyt estetyczne, z płyt OSB wykonuje się różnorodne meble. Dodatkowo, wielu rodziców samodzielnie wykonuje zabawki dla swoich dzieci.

You may also like...