Najlepsze triki do organizacji przestrzeni w garderobie

GARDEROBA – JAK ORGANIZOWAĆ PRZESTRZEŃ, KTÓRA MA WYGLĄDAĆ ZADZIWIAJĄCO PRZEJRZYŚCIE

Przykłady najlepszych trików, które pomogą Ci uporządkować garderobę i stworzyć w niej podziwiający spojrzenie porządek.

1. ZACZNIJ OD WYKONANIA PORZĄDKU

Przed przystąpieniem do organizacji garderoby, koniecznie znajdź chwilę, by dokładnie posprzątać pomieszczenie. Usuń z niej wszystkie rzeczy, które zbędne są już dla Ciebie (w tym uszkodzone i zniszczone ubrania), odkurz i wyczyść półki oraz szafki. Jeśli pomieszczenie jest zupełnie puste, lepiej będzie planować, jakie meble i akcesoria będą Ci potrzebne, by urządzić garderobę.

1. WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA PÓŁKI

Takie rozwiązanie nie tylko umożliwi wygodne składowanie ubrań, ale także ułatwi Ci łatwiejsze decydowanie o tym, co włożysz na siebie. Dzięki temu, że będziesz dużo lepiej widziała, jakie ubrania posiadasz, szybko wybierzesz, co jest potrzebne do codziennego ubierania się, a co zostawić na późniejszy czas. W tym celu warto się zdecydować na szerokie półki, na których bez problemu można rozmieścić kilka rowków ubrań.

1. PODZIAŁ WG KOLORÓW

Podział wszystkich rzeczy według kolorów, tak jak to się robi z książkami, nie tylko pozwoli na przejrzyściejsze składowanie, ale także ułatwi to znalezienie ulubionych części garderoby w twojej szafie. Można to zrobić poprzez: przyporządkowanie określonej półki dla każdego koloru, przygotowanie konkretnych skrzynek i pojemników, z naszykowaniem na każdy z kolorów dyskretnej naklejki w rogu lub dedykowanym wieszaczku.

1. UŻYJ HAKÓW NA DRZWI

Haki są idealne do dalszego poprawienia przestrzeni. Można używać ich podczas przechowywania różnych rzeczy, ale przydatne są także do umieszczania codziennych części garderoby, które użytkujesz dość często. Dzięki takim haczykom, będziesz w stanie łatwo uwiesić na drzwiach buty, buty sportowe, torebki lub pasy.

1. WYCZYTASZ NA DRZWIACH WYKAZ NAJWAŻNIEJSZYCH PRZEDMIOTÓW

Czy łatwo zapominasz, co powinnaś ubrać na siebie dzisiaj lub jakie buty wybrać? Zamocuj mądrą listę ulubionych przedmiotów na drzwiach, które staną się dla Ciebie nieocenione. Teraz każdego dnia, kiedy wybierasz naszyjnik, pierścionek, buty, kurtkę czy spodnie, masz wszystkie swoje ulubione rzeczy na wyciągnięcie ręki!

You may also like...