Jakie są najtańsze metody przetransportowania rzeczy z mieszkania?

Transport rzeczy z mieszkania

Przeprowadzka to proces wielodniowy, a nawet często wielotygodniowy. Dlatego jeszcze przed pakowaniem warto zastanowić się nad podstawową kwestią jaką jest transport rzeczy do nowego mieszkania. W ten sposób uniknie się wielu problemów związanych z załatwianiem niektórych spraw na ostatnią chwilę. Zarówno branża przeprowadzkowa, jak i mieszkaniowa ma się w Polsce bardzo dobrze, a dostępność usług jest coraz większa. Jak zatem przetransportować rzeczy z mieszkania do miejsca docelowego?

Transport prywatny, a transport profesjonalny – jakie rozwiązanie jest lepsze?

Pakowanie wielu pudeł, toreb czy nawet przyczepek może wiązać się ze zwiększonymi kosztami przejazdu. Dlatego na początku warto zastanowić się czy sprawę przeprowadzki powierzyć firmie przeprowadzkowej z Zielonej Góry, która profesjonalnie zajmuje się transportem dóbr materialnych. Zdecydowanie jest to najłatwiejszy sposób, który pozwoli właściwie za jednym razem przetransportować większość lub nawet całość rzeczy z miejsca przeprowadzki. W skład usług często wchodzi również zniesienie i wniesienie wszystkich pakunków, co znacznie przyśpiesza działania względem przenosin. W przypadku takich firm warto nie ograniczać się tylko do swojego województwa.

Samochód własnościowy lub osoby zaprzyjaźnionej to również dobry sposób na przetransportowanie swoich rzeczy. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko zostało zabrane lub zostanie zabrane w całości lub etapami. Niestety jest tu widoczny znaczący minus – przy obecnych kosztach paliwa trzeba liczyć się z większym wydatkiem na benzynę czy ropę. Ponadto można również zastanowić się nad wynajęciem busa, który może prowadzić osoba posiadająca tylko kategorię B na prawie jazdy. W ten sposób również możemy z łatwością przetransportować swoje rzeczy.

Jak bezpiecznie zapakować by nie było strat materialnych?

Przede wszystkim dobrze jest podzielić pakowanie i przewóz na kilka etapów. Pierwsze co powinno się zrobić to podzielić przedmioty na najmniej potrzebne i te, które będą użytkowane do ostatecznego dnia przeprowadzki. Dzięki temu nie trzeba będzie w popłochu szukać w naszykowanych kartonach przedmiotów nagle nam niezbędnych. Odpowiednie przygotowanie się do przeniesienia rzeczy z mieszkania to połowa sukcesu całego wydarzenia. Jednym z najtrudniejszych etapów przewożenia i przenoszenia do nowego miejsca jest transport mebli oraz dużego AGD i elektroniki. Tu trzeba wykazać się dużą dbałością o zabezpieczenie przedmiotu oraz układów elektronicznych, w które znajdują się w transportowanych sprzętach. Tego typu urządzenia oraz meble powinny “wyjechać” z mieszkania jako ostatnie, tuż po przedmiotach codziennego użytku.

Warto również przeznaczyć część materiałów na recykling lub danie im drugiego życia poprzez przekazanie ich innej osobie lub organizacji, co znacznie zmniejszy ilość przedmiotów przewożonych podczas przeprowadzki. Wiele firm, za dodatkową opłatą oferuje również pakowanie zgodnie z wytycznymi, co zmniejsza możliwość wystąpienia uszkodzeń podczas transportowania przedmiotów do miejsca docelowego.

You may also like...