Modne kolory w wystroju wnętrz: Trendy na sezon

W dzisiejszych czasach posiadanie ładnego i stylowego wyposażenia wnętrza jest sprawą bardzo ważną dla wielu ludzi. Dlatego też, co sezon pojawiają się nowe trendy, dotyczące m.in. kolorów, które będą modne w danym okresie. W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy kolorystyczne w wystroju wnętrz.

1. Powrót kolorów naturalnych

Jednym z ciekawszych trendów, który coraz częściej można zauważyć w modzie wnętrzarskiej są koloru nawiązujące do natury. Często są to odcienie zieleni, brązu czy beżu, co daje wrażenie spokoju, harmonii i relaksu. Taki styl będzie idealny dla osób, które cenią sobie spokój i wypoczynek od codziennego zgiełku.

1. Klasyczna czerń i biel

Czarno-biała kolorystyka bez wątpienia jest bardzo klasyczna i elegancka. Można ją wykorzystać w wielu aranżacjach, zarówno nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Wystarczy odpowiednio je połączyć i dodać kilka interesujących akcentów, aby pomieszczenie zyskało nowoczesny i stylowy wygląd.

1. Pastelowe odcienie

Jeśli z kolei klasyczna czerń i biel wydaje się Tobie zbyt nudna, warto postawić na pastelowe odcienie. Kolorowe dodatki czy nawet ściany w różnych, pastelowych odcieniach, dodadzą pomieszczeniu charakteru i przytulności. Taka kolorystyka świetnie sprawdzi się zwłaszcza w pokojach dziecięcych.

1. Mroczne i głębokie odcienie

Kolory o intensywnych, ciemnych odcieniach również powracają w nowych trendach. Odcienie granatu, burgundu czy ciemnej zieleni dodadzą pomieszczeniu tajemniczości i elegancji. Tego typu kolory warto łączyć z jasnymi elementami, aby uniknąć zbyt mrocznego klimatu.

1. Kolor roku

Co roku Instytut Pantone ogłasza kolor roku, który staje się jednym z największych trendów w modzie, a także w świecie mieszkań i wnętrz. W roku 2021 kolor roku jest Ultimate Gray i Illuminating Yellow – połączenie szarości i jasnej żółci. Taka kolorystyka dodaje pomieszczeniu energii i optymizmu, podkreślając jednocześnie wyrafinowanie i elegancję.

Podsumowując, w trendach kolorystycznych na ten sezon można zauważyć wiele ciekawych propozycji, z których warto skorzystać. Warto jednak pamiętać, że dobór kolorów zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i stylu mieszkania. Ważne, aby w swoim domu czuć się komfortowo i swobodnie.

You may also like...