Czym kierować się przy wyborze idealnego łóżka?

Wymarzona sypialnia to taka, w której znajduje się komfortowe i idealnie dopasowane do nas łóżko. To w końcu główny punkt tego pomieszczenia. Warto zatem dopilnować, aby był to jakościowy i sprawdzony produkt. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze idealnego łóżka!

Rozmiar łóżka

Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając nowe łóżko, jest jego rozmiar. To jeden z głównych czynników, na który zwracamy uwagę, idąc po raz pierwszy do sklepu. Już wcześniej odpowiedzmy sobie na pytanie, czy chcemy zakupić łóżko pojedyncze, czy też dwuosobowe. Jeśli śpimy w pojedynkę, łóżko jednoosobowe w zupełności nam wystarczy. Może się jednak zdarzyć, że szczególnie zależy nam na wygodzie i swobodzie ruchów. Wtedy dobrze postawić zarówno na materac, jak i łóżko w rozmiarze niestandardowym, jak na przykład 100×120. Dla dwóch osób koniecznie zaopatrzmy się w łóżko podwójne. Tutaj również możemy dobrać rozmiar w zależności od preferencji. Dostępne są zarówno większe, jak i mniejsze łóżka dwuosobowe. Zastanawiając się nad tym, jaki rozmiar łóżka wybrać, weźmy pod uwagę też wielkość naszej sypialni. Często to czynnik, od którego w największej mierze zależy to, na jak duże łóżko możemy sobie pozwolić.

Typ łóżka

Przed zakupem konkretnego modelu, warto zaznajomić się z tym, jakie typy łóżek są dostępne na rynku. Może się okazać, że znajdziemy nowy rodzaj, który będzie idealnie pasować do naszej sypialni. Do eleganckich, efektownych pomieszczeń w stylu glamour sprawdzą się łóżka tapicerowane lub kontynentalne. One zdecydowanie zrobią wrażenie i staną się głównym punktem pomieszczenia. Dodadzą mu szyku i luksusu. Kiedy jednak nasza sypialnia jest skromniejsza, utrzymana bardziej w stylu minimalistycznym, wówczas postawmy na łóżka drewniane. To proste, ale i bardzo estetyczne rozwiązania, które idealnie wpasują się w całą przestrzeń.

Stelaż do łóżka

Na to, jak komfortowe będzie nasze łóżko, może wpłynąć stelaż. Jest to konstrukcja, która odpowiada za podparcie materaca i spotęgowanie jego właściwości. Stelaże mogą być wykonane z różnych tworzyw, jak na przykład drewno sosnowe, bukowe lub też brzozowe. Istnieją też stelaże regulowane automatycznie. Dopasujmy odpowiedni stelaż do siebie, aby cieszyć się wygodą. Dla osób o większej wadze polecane są solidniejsze, mocniejsze konstrukcje. Osoby o niskiej masie ciała mogą skorzystać ze stelaży z miękkiego drewna, takiego jak na przykład brzoza. Zapewnią im optymalne podparcie. Stelaż to coś, w co zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Sprawi bowiem, że żywotność naszego materaca znacznie się wydłuży.

Rodzaj wezgłowia

Wezgłowie to kolejny element, który może oddziaływać na jakość korzystania z łóżka. Dzięki niemu możemy swobodnie oprzeć się podczas czytania, a do tego nie musimy obawiać się, że ściana za łóżkiem się zniszczy. Wezgłowie ponadto wpływa na stylistykę łóżka i może sprawić, że stanie się ona bardziej szykowna i elegancka. Dobierzmy wezgłowie, jeśli urządzamy sypialnię w maksymalistycznym, luksusowym stylu. Kiedy jednak nasza sypialnia nie jest zbyt duża, postawmy na mniejsze wezgłowie bądź całkiem z niego zrezygnujmy. Możemy zakupić je oddzielnie, w późniejszym czasie lub w tym samym momencie, w którym dokonujemy zakupu łóżka.

Materac do łóżka

Nie można ukryć, że z wyborem łóżka jest związany również wybór materaca. Obydwa te elementy są istotne, aby zapewnić komfortowy wypoczynek. Jeśli dokonamy wyboru i zakupimy konkretne łóżko, wówczas musimy dopilnować, aby materac, który dobierzemy, idealnie do niego pasował. Nie może wystawać ani nie mieścić się w powierzchni łóżka. Z tego względu warto też zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Po tym możemy zastanowić się nad rodzajem wypełnienia, który spełni nasze potrzeby.

Łóżko odgrywa kluczową rolę w naszej sypialni. Nie dość, że jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę, to jeszcze bezpośrednio odpowiada za jakość naszego wypoczynku. Wybierając nowe łóżko, weźmy pod uwagę różne kwestie, od rozmiaru, rodzaj wezgłowia czy typ stelażu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zakupimy taki model, który będzie do nas dopasowany!

Artykuł sponsorowany.

You may also like...