Materace dla par: jak wybrać model, który zapewni komfort obojgu partnerom?

Zakup idealnego materaca dla pary to zawsze duże wyzwanie. Wynika to z tego, że musi on spełniać wymagania i oczekiwania nie jednej osoby, a dwóch. Często najbardziej problematyczne nie są wcale odmienne preferencje, ale różnica wagi i wzrostu. Czym warto się kierować podczas poszukiwania odpowiedniego egzemplarza, który będzie spełniał wymagania każdego z partnerów?

Jaką twardość materaca wybrać?

Zastanawiając się nad tym jaką twardość materaca wybrać, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim 3 aspekty: wagę użytkowników, ich stan zdrowotny oraz preferencje. Z reguły konieczne jest znalezienie pewnego kompromisu. Rzadko zdarza się przecież, że waga partnerów jest zbliżona. Czasem wskazuje się na to, że parametrem ważniejszym niż twardość jest elastyczność punktowa. Dzięki niej, użytkownicy nie odczuwają podczas snu swoich wzajemnych ruchów. Duże znaczenie mają też wymiary. Minimalna szerokość podłoża do spania to 160×200 – każda osoba powinna mieć do dyspozycji przynajmniej 80 cm.

Jeden materac czy dwa oddzielne?

Częstym pytaniem związanym z poszukiwaniem idealnego materaca dla pary jest to, czy szukać szerokiego modelu stanowiącego kompromis, czy może lepiej wybrać dwa osobne egzemplarze. Ciężko wskazać tu jednoznaczną odpowiedź. Z jednej strony, dzięki oddzielnym materacom każdy z partnerów może dopasować podłoże do spania idealnie do swoich potrzeb. Jednak między materacami zawsze powstanie niewygodny uskok. Ten problem czasem jest rozwiązywany poprzez zastosowanie materaca nawierzchniowego. Jednak wówczas różnice między poszczególnymi materacami są minimalizowane. Warto wspomnieć też o tym, że jest to opcja generująca spore koszty.

Wydaje się więc, że bardziej sensowne jest znalezienie jednego, dwuosobowego materaca. Choć z pewnością stanowi to spore wyzwanie, nie jest ono niewykonalne! Warto z otwartością przeanalizować różne modele dostępne na rynku. Szeroki wybór sprawia, że każda para z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jakie wypełnienie wybrać?

Duże znaczenie podczas zakupu materaca ma rodzaj wypełnienia. Do sypialni małżeńskich najczęściej polecane są modele piankowe. A dlaczego? Wynika to z tego, że cechują się one wysokim stopniem elastyczności punktowej. Dzięki temu partnerzy w ograniczonym stopniu odczuwają swoje wzajemny ruchy i nie budzą się wzajemnie. Kwestia ta może być problematyczna w przypadku snu na materacu sprężynowym. Dobrym wyborem są też materace hybrydowe. Łączą w sobie elastyczność modeli piankowych oraz doskonałą amortyzację tych sprężynowych – w szczególności wówczas, gdy posiadają sprężyny kieszeniowe.

Zakup idealnego materaca dla pary to ciężki orzech do zgryzienia. Na szczęście nie jest to niewykonalne! Warto po prostu dobrze przeanalizować swoje wzajemne potrzeby i szukać kompromisowych rozwiązań.


Artykuł sponsorowany.

You may also like...