Wypróżnianie Twojego pupila

Niektóre psy dorastające lub dorosłe (w wieku powyżej sześciu miesięcy) oddają mocz lub wypróżniają się w domu. Zabrudzenie domu może wystąpić w dowolnym miejscu domu, ale czasami rodzice zwierząt domowych zauważą, że ich pies bardziej zabrudza się w niektórych miejscach.

Lokalizacja ma znaczenie

Lokalizacja może wskazywać przyczynę. Na przykład zabrudzenie może wystąpić tylko w rzadko używanych pokojach lub na określonym rodzaju powierzchni, lub tylko na meblach i obszarach o silnym zapachu osoby lub innego zwierzęcia, takich jak łóżka i sofy.
Zanieczyszczenie może również wystąpić tylko pod pewnymi warunkami i, podobnie jak lokalizacja, warunki te mogą pomóc wskazać problem. Niektóre psiaki mogą oddawać mocz tylko podczas pozdrowienia, pieszczoty, zabawy lub nagany, a niektóre psy robią to tylko, gdy są same, a ich właściciele nie mogą ich obserwować, lub tylko wtedy, gdy nie mieli wystarczająco częstych okazji, aby uwolnić się na zewnątrz.
Pies może też wypróżniać się, jeśli wcześniej nauczył się robić to na papierze lub w kuwecie, a jego opiekun usunie papiery lub pudełko.

Najpierw wyeliminuj problemy medyczne

Jeśli Twój pies zabrudzi wnętrze w danym miejscu lub w nieodpowiednich porach, ważne jest, aby odwiedzić weterynarza, aby wykluczyć przyczyny medyczne przed podjęciem jakichkolwiek innych działań. Następują niektóre typowe medyczne przyczyny niewłaściwego oddawania moczu i defekacji.

Czytaj więcej na https://petportal.pl/

 

You may also like...