Rolety wewnętrzne – czy warto się na nie zdecydować?

Nowoczesne rolety do domu wewnętrzne mogą łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią chłodnego i minimalistycznego stylu w domu, ale cenią przyjazny wygląd i przytulny charakter. Sprawdź, dlaczego rolety rzymskie są doskonałe do Twojego domu i dowiedz się, jak umiejętnie dobierać je do konkretnych aranżacji!

Rolety do domu wewnętrzne – odpowiednie zaciemnienie

Większość osób kupując rolety bądź zasłony ma na uwadze to, aby stanowiły one dobrą i skuteczną ochronę przed słońcem. Rolety są niezbędne zwłaszcza w sypialni lub w pomieszczeniach, które z racji swojego umiejscowienia bywają przez większość dnia wypełnione ostrym światłem słonecznym. Rolety rzymskie, jeśli są uszyte z odpowiedniej tkaniny stanowią doskonałe zaciemnienie pokoju. Jeżeli wybieramy rolety do sypialni, oprócz spójności stylistycznej z elementami pozostałego wyposażenia, musimy również wybrać odpowiednio gruby materiał na rolety. Zbyt cienki, lub za jasny, może nie zadowolić nas – wówczas będziemy zmuszeni dokupić, na przykład zasłony. Niektóre materiały wysokiej jakości, podobnie, jak to jest w przypadku zwykłych rolet, mimo jasnej tonacji wykazują znakomite właściwości zaciemniające. Podczas zakupów w Internecie, ale też w sklepie stacjonarnym, możesz zaznaczyć, że potrzebujesz rolet typowo zaciemniających, wówczas sprzedawca podpowie Ci, jakimi materiałami i tkaninami dysponuje sklep.

Możliwości aranżacyjne – postaw na jedną paletę odcieni

Każdy wybór dotyczący aranżacji naszego mieszkania jest trudny. Często podoba nam się wiele przedmiotów, które niestety nie pasują do siebie, a wręcz ,, gryzą ” się. Wobec tego, musisz pamiętać, że aby uzyskać harmonijny i estetyczny wygląd w pomieszczeniu, powinieneś postawić na podobne kolory. Jeśli więc wybierasz roletę rzymską, dopilnuj, aby była ona barwą zbliżona do narzuty na łóżko, poduszek dekoracyjnych, tapicerki sofy, kanapy oraz foteli, grafik ściennych lub dywanu. Raczej nie poleca się dobierania kolorystyki rolet do odcieni na ścianach. Taki zabieg stylizacyjny powoduje, że pomieszczenie wydaje się mdłe i nijakie, pozbawione ciekawego charakteru. Do ścian wielobarwnych we wzory różnego rodzaju dobierz jednolite rolety. Natomiast do szarych lub białych, neutralnych ścian możesz kupić pasujące, w energetycznym kolorze zieleni lub różu rolety rzymskie.

Stylowe rolety rzymskie – przyjemne w odbiorze

Rolety, o których mowa są niejako połączeniem klasycznej tkaniny przypominającej firankę oraz tradycyjnej rolety. Sposób montażu nie jest skomplikowany, zazwyczaj wystarczy zamontowanie pojedynczej listwy i mechanizmu koralikowego lub sznurkowego – jeśli masz zwykłą wiertarkę, rolety te przymocujesz sam. Montaż bezinwazyjny polega na przyklejeniu listwy specjalnym klejem i umieszczeniu rolety na listwie. Ich schludny wygląd i przyjemny charakter są doskonałym rozwiązaniem nie tylko do sypialni – świetnie się sprawdzą w kuchni, w reprezentacyjnym salonie, czy w pokoju niemowlęcym. Roleta wewnętrzna zastępuje często nie tylko firankę, ale i zasłonę. Praktyczna i estetyczna ma swoje zastosowanie również w biurach, pracowniach czy różnego typu warsztatach. Kupując roletę wewnętrzną nie zapomnij o dokładnym wymierzeniu szerokości. Pomyłka o jeden lub półtora centymetra nie zrobi znaczącej różnicy. Jeżeli jednak pomylisz się w znaczący sposób, istnieje ryzyko, że Twoja roleta podczas zwijania będzie się źle układała, co nie tylko zepsuje efekt stylizacyjny, ale może też powodować szybsze niszczenie. Gdy Twoje okna mają standardowy wymiar – nie martw się, producenci zadbali o to, abyś znalazł model w odpowiednim rozmiarze, pasujący do Twojego wnętrza.

You may also like...