Meble z palet

Trend DIY czyli Do It Yourself ( zrób to sam) podbija cały świat. Jego popularność także w Polsce ma cały czas tendencję wzrostową. Bardzo modne są ostatnio meble własnoręcznie wykonane z przeróżnych materiałów, ale triumf wiodą produkty wykonane z europalet.

Jak zrobić meble z palet?

Z palet możemy wykonać bardzo wiele rzeczy. Jednak meble ogrodowe z tego materiału wiodą prym. Charakteryzuje ich przede wszystkim łatwość wykonania oraz bardzo mały nakład finansowy. Jednym słowem z palet można stworzyć coś użytecznego i stylowego za naprawdę niewiele. Wykonanie samemu takich mebli to nie tylko świetna zabawa, ale także pewność, że nasz mebel nie jest tuzinkowy. Będzie on na pewno oryginalny i niepowtarzalny, a dla nas wyjątkowy bo własnoręcznie wykonany.

 

Aby zrobić samemu meble z europalet będziemy potrzebowali takich rzeczy jak :

  • palety ( ilość zależy od tego co zamierzamy z nich zrobić)
  • papier ścierny oraz szlifierka kątowa
  • wkrętarka
  • śruby
  • metalowe kątowniki i płaskowniki
  • impregnat do drewna
  • farba do drewna
  • zestaw pędzli, może przydać się także wałek.

W pierwszym etapie prac oczyszczamy palety za pomocą papieru ściernego i szlifierki kątowej. Jeżeli meble będą stały na zewnątrz to musimy palety zaimpregnować ( uchroni to je przed szkodliwymi działaniami warunków atmosferycznych). Przed procesem impregnacji należy je dokładnie wyczyścić z zalegającego na nich kurzu oraz wszelakiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeżeli będą to meble do domu to tą czynność możemy pominąć. Teraz jest czas na malowanie palet na odpowiedni kolor, możemy także je tylko pokryć lakierobejcą ( zabezpieczyć ich naturalny kolor) Następnie palety montujemy ze sobą za pomocą śrub wkrętów, kątowników i płaskowników przy użyciu wkrętarki. I na tym etapie kończymy nasze prace. Oczywiście jeżeli chcemy możemy ozdobić meble za pomocą kolorowej farby do drewna. Możemy do tej czynności wykorzystać gotowe szablony lub użyć swojej wyobraźni i inwencji twórczej.

 

You may also like...