Uzdatnianie wody w podróży

W wielu miejscach na świecie stan wody wciąż jest bardzo zły: jej spożycie może powodować różne problemy zdrowotne, od lekkich niestrawności i biegunki, po możliwość zarażenia się bakteriami powodującymi poważne schorzenia. Nawet zwykłe mycie zębów może nieść za sobą zagrożenie. Uzdatnianie wody pitnej jest więc koniecznością – szczególnie, jeśli podróżujemy po Azji, Afryce lub Ameryce Południowej. Oto 3 rzeczy, o których należy pamiętać podczas picia wody w podróży!

1. Korzystaj z przegotowanej wody. W hotelach, apartamentach i prywatnych kwaterach zwykle jest możliwość skorzystania z kuchenki lub czajnika elektrycznego – zawsze gotuj wodę przed myciem zębów.

2. W trakcie podróży korzystaj z wody butelkowanej. W restauracjach zawsze proś o wodę w oryginalnej butelce (bez przelewania) oraz sprawdzaj zamknięcie. W niektórych miejscach popularną praktyką jest przelewanie wody z kranu do butelek.

3. Podczas podróży wykorzystuj tabletki do uzdatniania wody oraz specjalne butelki filtrujące. Pozwolą Ci one uzdatnić wodę w każdych warunkach, także podczas trekingu lub w miejscach, w których nie ma dostępu do wody butelkowanej.

 

You may also like...