Nowoczesne systemy aluminiowe

Współczesne budownictwo cały czas poszukuje nowych materiałów, takich, które lepiej będą spełniać swoje zadania, będą trwalsze, łatwiejsze w wytworzeniu lub przyspieszą proces budowy. Jednym z materiałów, które ostatnio zdobywają coraz większą popularność jest aluminium. To z niego powstaje mnóstwo produktów i systemów, które stają się już elementem obowiązkowym nowoczesnego budownictwa.

Do czego służą systemy aluminiowe?

Na polskim rynku działa dziś wiele firm opierających swoją ofertę o rozbudowane systemy aluminiowe. Tworzone są z solidnych materiałów, które są odporne zarówno na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, jak i mechaniczne uszkodzenia. Tym samym sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale też zastosowaniach zewnętrznych. Takie systemy mogą pojawić się w budynku jako konstrukcje drzwi czy okien, ale coraz częściej też jako ścianki działowe czy przegrody przeciwpożarowe.

Cechy systemów aluminiowych

Popularność systemów aluminiowych bierze się bezpośrednio z ich korzystnych cech dla branży budowlanej, takich jak dobra izolacja cieplna i akustyczna, wodoszczelność i wiatroszczelność, a także trwałość i możliwość elastycznego dopasowania do wielu zastosowań. Systemy aluminiowe mogą być tradycyjnie wypełniane szkłem, ale też szkłem hartowanym czy fornirowanymi płytami. Ich różnorodność sprawia, że mogą swobodnie zostać wykorzystane w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy handlowych, a także obiektach sportowych czy wymagających specjalnej ochrony akustycznej.

 

You may also like...