5 rzeczy, które przydają się podczas górskich trekkingów

Wycieczki po górach to popularny sposób spędzania wolnego czasu. Obcowanie z naturą, satysfakcja ze zdobycia górskiego szczytu oraz niezapomniane widoki to elementy, które od zawsze przyciągają turystów. Bezpieczeństwo w górach jest jednak podstawą, o którą powinniśmy zadbać planując zdobycie nawet stosunkowo niewielkich szczytów. Oto 5 rzeczy, które powinniśmy zawsze mieć ze sobą!

1. Naładowany telefon. Telefon to podstawa, która może uratować nam życie w kryzysowych sytuacjach. Należy mieć w nim wpisane numery alarmowe, z których możemy skorzystać w przypadku wypadku lub skrajnego załamania pogody. Warto również mieć zainstalowaną aplikację, która informuje nas o nadchodzącej pogodzie i możliwym niebezpieczeństwie.

2. Płachta termiczna. Początkujący turyści często zapominają, że to element wyposażenia niezbędny w górach. Płachta termiczna jest lekka, złożona zajmuje niewiele miejsca, a w skrajnych sytuacjach może uratować nam życie.

3. Latarka. Nawet planując kilkugodzinny treking musimy liczyć się z tym, że wiele elementów może opóźnić naszą podróż. Warto mieć ze sobą naładowaną, mocną latarkę, która pomoże nam w odnalezieniu drogi po zmroku.

4. Mała apteczka. Wystarczy kilka podstawowych akcesoriów – bandaż, plastry, tabletki przeciwbólowe. Górskie wycieczki mogą wiązać się z powstawaniem nawet drobnych urazów, które jednak należy od razu zabezpieczyć.

5. Zabezpieczone zapałki. Zapałki należy schować w wodoodpornym pojemniku lub specjalnym, szczelnym woreczku. W skrajnych przypadkach dostęp do ognia może uratować nam życie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://tamideblog.pl

 

You may also like...